Кожного дня життя нашого міста збагачується численними подіями, які творять історію, стають знаковими в культурно-мистецькому зростанні. Днями з великим резонансом відлунали останні акорди II Міжнародного конкурсу піаністів імені Д.Задора. Водночас конкурсанти, викладачі та гості музичного свята мали нагоду поспілкуватись з членами журі, почути корисні поради від метрів зі світовим ім’ям.
Цінною для професійного становлення молодих музикантів стала творча зустріч – майстер-клас від заслуженого артиста України, лауреата премії імені С.Людкевича, Л.Ревуцького, В.Лисенка, професора, завідувача кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка, голови журі Міжнародного конкурсу піаністів імені Д.Є.Задора - Йожефа Ерміня. Вболіваючи за професійне зростання музичного мистецтва, виховуючи талановиту молодь, Йожеф Франтишкович сприяє духовному збагаченню української культури.
Майстер-клас проводився в Ужгородському музичному коледжі імені Д.Є.Задора з кращими студентами спеціалізації «Фортепіано»: Сільвією Джумурат, Адріаном Ерпом (клас викладача заслуженого працівника культури України Маріанни Сокач) та Андрієм Чирським (клас викладача Олени Туряниці), які на сьогоднішній день є лауреатами багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів і показують високі результати на престижних змаганнях піаністів-виконавців.
В роботі з музикантами професор глибоко проникав у сутність кожного твору, у глибинне розуміння стилістики, творчого задуму та особистих переживань композитора у створенні музичного шедевру. Були опрацьовані твори, в усвідомленні яких вимагається від виконавця всебічне, ґрунтовне розуміння стилістики митця. Показана детальна робота над творами, які в житті композиторів відіграли особливу роль - це Ноктюрн Ля бемоль мажор Ф.Шопена, «Острів радості» К.Дебюссі та «Musica ricercata» Д.Лігеті. Різностильові музичні полотна, робота над якими була представлена численним слухачам, що прийшли отримати цінні поради, визначила головну тенденцію – вміння правильного прочитання композиторського задуму, що закладено в кожному звуці, нюансі, співзвуччі. Розуміння авторського задуму в контексті особистого життя, кола спілкування, соціуму є неабиякою цінністю в правильній інтерпретації художнього музичного твору.
З великим натхненням, емоційно та насичено промайнула зустріч із музикантом високого рівня Йожефом Ермінем, що спонукає нас до подальшого творчого та духовного зростання.
Наталія Стинич, Голова циклової комісії «Теорія музики» Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора